O firmie

Terminal Chemikals w Braniewie jest największym i najnowocześniejszym terminalem przeładunkowym na granicy polsko-rosyjskiej.

Terminal zajmuje teren o powierzchni 32ha, jest położony w bezpośredniej bliskości przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo oraz graniczy ze stacją PKP Braniewo.

Gazela Biznesu

Kolejny rok z rzędu, w jubileuszowej 20-tej edycji rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm, otrzymaliśmy tytuł "Gazeli Biznesu 2019"

 

W 19-tej edycji rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm, sporządzanego przez dziennik „Puls Biznesu”, otrzymaliśmy tytuł "Gazeli Biznesu 2018".

Gazela Biznesu 2018

Terminal Chemikals w Braniewie istnieje od 2003 roku. Terminal został zbudowany jako projekt greenfield - stąd wysoka jakość infrastruktury i maszyn, wysoki potencjał przeładunkowy i efektywność oraz nowoczesność rozwiązań.

Od 2013 roku Chemikals Sp. z o.o. jest częścią PEKAES Sp. z o.o. Od roku 2014 stosowaliśmy nazwę i znak Logistic Terminal Braniewo. Od 1-go grudnia 2017, w ramach uspójnienia wizerunku, stosujemy znak CHEMIKALS.


Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie:

• przeładunku towarów,
• konfekcjonowania (sortowanie, workowanie, kruszenie) towarów
• magazynowania towarów,
• odprawy celnej,
• spedycji i obsługi logistycznej towarów.

Pragnąc w maksymalnym stopniu dostosować ofertę do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań Klientów, stale podnosimy zdolność przeładunkową, powiększamy powierzchnię magazynową oraz poszerzamy zakres świadczonych usług.

 Terminal CHEMIKALS w Braniewie jest miejscem uznanym przez Urząd Celny jako teren dokonywania odprawy celnej (rewizji celnej).

W skład terminalu wchodzi własna bocznica kolejowa o łącznej długości torów około 7km w tym 3,7km torów szerokich.
Dogodne położenie przy kolejowym przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo pozwala na optymalną realizację zamówień naszych klientów, np. rozładunek lub załadunek bezpośredni i pośredni pomiędzy wagonami szerokotorowymi, normalnotorowymi oraz samochodami w dowolnych relacjach.

Świadectwo bezpieczeństwa
090 UK 16 (zobacz)

Od stycznia 2011 Chemikals dysponuje również terminalem
niedaleko miejscowości Skanadwa - przy przejściu granicznym Skandawa-Żeleznodorożnyj.

Kontakt